Strukturovaná kabeláž

Nově nabízíme strukturovanou kabeláž (zjednodušeně počítačové sítě) pro rodinné domy, kanceláře a domácnosti. Její součástí může být i rozvod pro zabezpečovací zařízení, ovládání žaluzií či rolet a podobně.

Pokud přemýšlíte o novém domě, bytě či kanceláři nebo o jejich rekonstrukci, využijte našich služeb a nechte si vypracovat návrh na vylepšení Vašich potřeb.

Síť po konzultaci Vašich potřeb navrhneme, provedeme cenovou kalkulaci, vybudujeme a samozřejmě zprovozníme a předáme. Můžeme ji pro Vás i nadále spravovat a rozvíjet podle situace.

 

 Základní charakteristika

Strukturovaná kabeláž tvoří základní prvek infrastruktury lokálních počítačových sítí – LAN, nezbytný pro všechny moderní průmyslové stavby, obchodní a kongresová centra, správní budovy, bankovní domy, školy apod. Kabelážní systém vytvořený v souladu s evropským standardem EN 50173, resp. mezinárodní normou ISO/IEC 11801 umožňuje přenos digitálního či analogového signálu. Je tedy nejčastěji používán pro připojení počítačů k síti LAN, telefonů a základnových stanic DECT k pobočkové ústředně a přenosu signálů protokolu IP pro řadu dalších technologií, jako např. bezdrátové přístupové body (Wi-Fi), IP kamery systému CCTV, různé zabezpečovací systémy apod. Bývá budována jako součást infrastruktury v nových budovách, případně při rekonstrukci starších objektů.